GRUPA WSPARCIA

„MUSZLA JAKUBA”

czyli

Spotkania ludzi szukających rozwiązań…

Myśl o założeniu grupy wsparcia zaczęła kiełkować w moim sercu kiedy kilka lat temu szłam szlakiem św. Jakuba w Hiszpanii. Piękne widoki, trud pielgrzymowania, nieustające myśli o rodzinie i spotkanych ludziach. To był czas, żeby zrobić w ciszy serca rachunek sumienia. A moja droga życiowa była wyboista. Dzieciństwo pełne bólu, krzyku, przemocy, a do tego rodzice alkoholicy. Kryzys w małżeński sprawił, że uciekłam od rodziny i obowiązków. Nie potrafiłam im sprostać. No i jeszcze depresja, która tykała we mnie jak bomba z opóżnionym zapłonem.

Byłam życiowym rozbitkiem, albo jak inni mówią: na życiowym zakręcie.

Trasa do Santiago de Compostella liczyła około 600 km. Z każdym stawianym na krokiem pojawiała się myśl o stworzeniu grupy dla takich rozbitków jak JA: współuzależnionych, dorosłych dzieci alkoholików i dorosłych dzieci dysfunkcyjnych.

Grupa wsparcia „Muszla Jakuba” powstała w 2016 roku. To miejsce dla osób, które pragną zmiany życia, szukają wsparcia innych oraz chcą realizować program 12 kroków dla osób współuzależnionych. Służymy pomocą tym, którzy borykają się z depresją, mają w rodzinie osoby przewlekłe chore czy same mierzą się ze swoimi słabościami np. uzależnieniem.

Bycie w grupie pobudza kreatywność i odkrywa dawno zakopane pasje. Poznanie innych daje poczucie, że Twój problem nie jest odosobniony, że nie jesteś sam i że to nie wstyd poprosić o pomoc.

Spotkania odbywają się średnio dwa razy w tygodniu w kilkuosobowych grupach. Tu każdy może być sobą. Są rozmowy, dyskusje, można opowiedzieć historię swojego życia, ale można też milczeć. Oprócz tego organizowane są warsztaty kreatywne, spotkania z inspirującymi ludźmi. Zapewniamy też opiekę psychoterapeutyczną dla najbardziej potrzebujących.

Spotkania prowadzi Gabriela Jastrzębska - praktyk TSR-terapii skoncentrowanej na rozwiązaniach, onoterapeuta, pielęgniarka i trenerka fitness.